Laserowa korekcja wzroku – dlaczego warto?

Masz wadę wzroku, która przeszkadza Ci w codziennym funkcjonowaniu? 
Noszenie okularów lub soczewek jest dla Ciebie uciążliwe? 
Chcesz prowadzić aktywny tryb życia i nie lubisz ograniczeń?

Laserowa korekcja wzroku to najkorzystniejsze rozwiązanie!

Laserowa korekcja wzroku to popularny i bezpieczny zabieg

Odtwórz wideo
0:00 / 0:00
Audycja "Samo zdrowie"

Dowiedz się więcej na temat laserowej korekcji wad wzroku – obejrzyj nagrania z webinarów:

Kwalifikacja do zabiegów:

Rodzaje zabiegów:

Dzień zabiegu:

Rekonwalescencja po zabiegu:

Nasi lekarze

Edyta-Sacha
Dr n. med. Edyta Sacha
specjalista chorób oczu

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Szkolenie specjalizacyjne z zakresu okulistyki odbyła w Klinice Okulistycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w Oddziale Okulistycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie.

czytaj więcej

Oni nam zaufali!

Laserowa korekcja wzroku oczami naszych Pacjentów!

Odtwórz wideo

Kwalifikacje

Pełna kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku Presbyond

400 zł

49 zł

za dwoje oczu

  • 18 badań – najszerszy pakiet na rynku
  • pogłębiona diagnostyka w kierunku wykluczenia stożka rogówki
  • sprzęt najnowszej generacji

Pełna kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku

400 zł

49 zł

za dwoje oczu

  • 17 badań – najszerszy pakiet na rynku
  • pogłębiona diagnostyka w kierunku wykluczenia stożka rogówki
  • sprzęt najnowszej generacji

Blog

Dlaczego okuliści nie robią sobie laserowej korekcji wzroku?

Dlaczego okuliści nie robią sobie laserowej korekcji wzroku?

Jeśli kiedykolwiek zauważyłeś okulistę noszącego okulary, mogło Cię to zastanowić – dlaczego specjalista od zdrowia oczu nie zdecydował się na zabieg laserowej korekcji wzroku? Właśnie z takich obserwacji zrodził się mit, że okuliści unikają tej procedury, co mogłoby sugerować, że mają wobec niej pewne obawy. Warto jednak już na wstępie zaznaczyć, że to tylko mit! W rzeczywistości wielu okulistów z powodzeniem korzysta z laserowej korekcji wzroku. Jeśli jednak niektórzy z nich noszą okulary, to najczęściej wynika to z indywidualnych, medycznych powodów.
Laserowa korekcja wzroku – przeciwwskazania

Laserowa korekcja wzroku – przeciwwskazania

Zabieg laserowej korekcji wzroku to bezpieczna procedura, która zwykle raz wykonana, zapewnia dobre widzenie przez całe życie. Wiąże się z niskim ryzykiem powikłań, które występują u mniej niż 1% pacjentów, którzy przeszli ten zabieg. Korzyści z jego przeprowadzenia oraz dostępność sprawiają, że decyduje się na niego coraz więcej osób. Niestety nie u każdego można przeprowadzić zabieg. Dowiedz się, jakie są przeciwwskazania do laserowej korekcji wzroku.
Czy można wykonać laserową korekcję wzroku na astygmatyzm?

Czy można wykonać laserową korekcję wzroku na astygmatyzm?

Astygmatyzm to wada wzroku, którą z powodzeniem można korygować laserem. Zabieg laserowej korekcji wzroku zapewnia przywrócenie prawidłowego widzenia – dla większości pacjentów już na całe życie. Dowiedz się, na czym polega korekcja astygmatyzmu i czy to zabieg dla Ciebie!
gdzie-zrobic-laserowa-korekcje-wzroku-najlepsze-kliniki

Gdzie zrobić laserową korekcję wzroku? – najlepsze kliniki

Zabieg laserowej korekcji wzroku jest procedurą uważaną za bardzo bezpieczną i trwałą. Rzadko wiąże się z jakimikolwiek powikłaniami, a u 95% pacjentów jest przeprowadzany raz w życiu, co pozwala zachować trwałość dobrego widzenia bez konieczności ponownego jego przeprowadzania. Zabieg ten ma więc mnóstwo zalet – pod warunkiem że jest wykonany przez profesjonalistę w dobrej klinice. Gdzie najlepiej wykonać zabieg korekcji wzroku laserem?
laserowa-korekcja-wzroku-na-nfz-mozliwosci-ceny-dofinansowanie

Laserowa korekcja wzroku na NFZ – możliwości, ceny, dofinansowanie

Zabieg laserowej korekcji wzroku jest dla pacjentów niemałym wydatkiem. W skali całego życia z pewnością opłacalnym zarówno finansowo, jak i ze względu na poprawę jego komfortu. Czy jednak istnieją możliwości pokrycia jego kosztów z ubezpieczenia, jakie gwarantuje obowiązkowa składka zdrowotna? A może warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie? I ile właściwie kosztuje zabieg korekcji wzroku – dowiedz się tego wszystkiego!
laserowa-korekcja-wzroku-ile-kosztuje-cennik-2024

Laserowa korekcja wzroku – ile kosztuje? Cennik 2024

Laserowa korekcja wzroku to zabieg, który przywraca prawidłowe widzenie, bez konieczności dalszego używania okularów czy soczewek. Jest on w 95% przypadków trwały, co oznacza, że wykonuje się go tylko raz w życiu. Ile zatem kosztuje zabieg laserowej korekcji wzroku? 
laserowa-korekcja-wzroku-co-trzeba-o-niej-wiedziecshutterstock_1065905174

Laserowa korekcja wzroku – co trzeba o niej wiedzieć?

Laserowa korekcja wzroku to świetne rozwiązanie dla osób, które nie czują się komfortowo, nosząc soczewki czy okulary. Zabieg laserowej korekcji wzroku pozwala osiągnąć satysfakcjonujący poziom widzenia i zapewnia trwały efekt. Aż 95% pacjentów przechodzi go tylko raz w życiu, bo wada się więcej nie pogłębia. Jest bezpieczny i zapewnia codzienny komfort. Dowiedz się, czy to odpowiedni zabieg dla Ciebie!
czy-laserowa-korekcja-wzroku-jest-bezpieczna-poznaj-opinie-ekspertowshutterstock_2188588635

Czy laserowa korekcja wzroku jest bezpieczna? Poznaj opinie ekspertów

Laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem, który znacząco poprawia komfort życia osobom, zmagającym się z różnymi wadami wzroku. Jest zabiegiem trwałym i przynoszącym satysfakcjonujące efekty. Laserowa korekcja wzroku wykonywana jest najnowocześniejszym sprzętem. Czy jest w pełni bezpieczna? Poznaj opinie ekspertów oraz pacjentów, którzy zdecydowali się na ten krok.

Poznaj najczęstsze pytania i odpowiedzi dotyczące laserowej korekcji wzroku!

Zabiegi wykonywane są tylko wtedy, kiedy wada nie zmienia się przez minimum rok przed zabiegiem. Operowanie stabilnej wady daje gwarancje, że nie wróci ona po zabiegu.

Lasery stosowane do korekcji wzroku nie penetrują w głąb tkanek oka i mają bardzo ograniczony i ściśle kontrolowany zakres działania. Niestety, jak w każdej chirurgii, może dochodzić do powikłań śród i pooperacyjnych. Ich całkowite ryzyko to 1-2% (od łagodnych po rzadkie znaczne pogorszenie widzenia).
Ryzyko takich powikłań zmniejsza się wraz z dokładną kwalifikacją, doświadczeniem operatorów i właściwym postępowaniem pooperacyjnym.

Wynik i możliwości korekcji zależne są od przeprowadzonych badań kwalifikacyjnych, wieku i potrzeb Pacjenta. W wyżej opisanej wadzie można uzyskać satysfakcjonujące wyniki pod warunkiem, że zastosujemy rozwiązanie kompromisowe dotyczące widzenia do dali i bliży.

Nieudany zabieg refrakcyjnej wymiany soczewki wymaga indywidualnego podejścia.
Możliwe, że w tym przypadku trzeba będzie wymienić soczewkę na właściwą.

Laserowa korekcja wzroku nie leczy niedowidzenia.

Męty nie są związane z laserową korekcją wad wzroku, ale ze zmianami w ciele szklistym.

Szkła kontaktowe w zależności od rodzaju i dopasowania mogą odkształcać rogówkę i zmieniać wyniki refrakcji. Dlatego są odpowiednie zalecenia dotyczące odstawienia szkieł kontaktowych na kilka do kilkunastu dni przed badaniem obrazowym rogówki.

Dokładnie tak. Zmieniamy refrakcję na rogówce, nie przebudowujemy całej gałki ocznej. Wnętrze oka pozostaje bez zmian, wiec jeżeli ograniczenia w uprawianiu sportów siłowych były spowodowane stanem tzw. dna oka, to takie ograniczenia pozostają niezależnie od rodzaju przeprowadzonej korekty.

Nie, krople stosowane są przez określony czas po operacji, odpowiedni do danego typu zabiegu.

W większości przypadków zabieg wykonuje się raz w życiu i jego efekt jest trwały. Zabieg natomiast nie zapobiega innym chorobom oczu.

Korekcja wzroku nie boli, pacjent do zabiegu jest znieczulany miejscowo kroplami do oczu, a najnowsze metody laserowej korekcji wzroku dają pacjentowi pewność, że będzie czuł się komfortowo już 5-6 godzin po zabiegu.

Pacjent do zabiegu korekcji wzroku znieczulany jest tylko kroplami do oczu, w przypadku tego typu zabiegów nie stosuje się znieczulenia ogólnego.

Po zabiegu korekcji wzroku pacjentka bez przeszkód może zajść w ciążę oraz rodzić naturalnie, jeśli nie istnieją inne przeciwwskazania.

Tak, dla osób wyczynowo trenujących sport czy też uprawiających sporty kontaktowe dedykowane są zarówno powierzchowne zabiegi laserowej korekcji wzroku, takie jak: EBK i PRK, jak i zabieg najnowszej generacji Smile.

Zazwyczaj zabiegi korekcji wzroku wykonuje się na obojgu oczach podczas jednej procedury, korygując najpierw jedno, a później drugie oko.

Zabiegi laserowej korekcji wzroku są uznawane za jedne z najbezpieczniejszych zabiegów medycznych. Efekty uboczne są zazwyczaj przemijające, a odsetek powikłań to ok. 1%.